Torebka a buty

Jak dobrać torebkę do butów? Dla wielu pań to pytanie jest naprawdę trudne. Najczęściej panie zakładają, że torebka i buty muszą być w tym samym kolorze. Jeszcze dekadę temu tak było. Dziś jednak jest już zupełnie inaczej. Moda się zmienia. Ten sam kolor torebki i butów wyglądać może wręcz banalnie. Można tu troszkę poszaleć. Najważniejsze jest, aby torba i buty dobrane były w tej samej stylizacji. Przykładowo jeśli panujesz na dzisiejszy wieczór ubrać eleganckie szpilki to i torebka musi być elegancka. Do szpilek najlepiej pasować będzie kopertówka lub torba wizytowa. Analogicznie jest w przypadku kiedy panujesz założyć buty sportowe. Kopertówka tu w żadnym przypadku pasować nie będzie. Nie oznacza to jednak, że do butów sportowych pasować będzie jedynie torebka sportowa. Dobrym wyborem będzie także choćby shopperka. Zatem pamiętaj, dobór torebki do butów nie polega na doborze tych samych kolorów, ale na spójności stylistycznej.

Torebka a stylizacja

Inne trapiące wiele kobiet pytanie brzmi jak dobrać torebkę do stroju? Jej dobór do butów to bowiem jedynie połowa sukcesu. Liczyć się cały outfit. Dopierając torbę do ubioru kierować trzeba się taką samą zasadą jak w przypadku butów. Wszystko musi być zachowane w tej samej stylistyce. Unikać trzeba przede wszystkim wszelkich skrajności. Zamszowa shopperka na pewno nie będzie pasować do mini zdobionej cekinami. Zatem jak dobrać torebkę do sukienki? Przykładem dobrego jej połączenia z sukienką może być połączenie eleganckiej kreacji, np. na wesele z torebką typu kopertówka. Może być to kopertówka do ręki lub na łańcuszki. Do letniej, lekkiej sukienki dobrze pasować będzie bawełniana torba lub torebka w stylu delikatnego i plecionego koszyka.

Wielkość torebki

Dobierając torebkę uwagę zwrócić należy również na jej wielkość. Na co dzień, czy to do pracy czy do szkoły, dobrze sprawdzi się klasyczna aktówka. Jeśli jednak potrzebujesz nieco więcej miejsca to sięgnąć może po shopper bag. Idąc na sobotnią imprezę najlepiej będzie zabrać ze sobą kopertówkę. To najmniejszy rodzaj damskiej torebki, ale na imprezę nie musisz zabierać wielu przedmiotów. Wystarczy telefon, szminka i chusteczki. Podsumowując, torba dopasowana powinna być do ilości i rodzaju przedmiotów, które w danym czasie będą Ci potrzebne. Jeśli będzie zbyt mała to wszystkiego nie pomieści, a zbyt duża będzie po prostu niewygodna.